Piotr Łuba

Założyciel zespołu, frontman

Piotr Łuba 2017-07-12T16:28:45+00:00

Założyciel i duch rokendrolowej rodziny spod znaku TKM. Rzemieślnik muzyczny. Tekściarz, aranżer, kompozytor, wokalista, gitarzysta, który bez reszty oddał się power-popowej energii. Człowiek o wielu twarzach i ogromnej muzycznej wyobraźni. Kiedy pisze, od razu słyszy, kiedy nuci, intuicyjnie układa słowa. Piotr muzykę czuje, oddycha nią i bez niej nie wyobraża sobie istnieć.

Piotr Łuba urodził się w Polsce, jako dziecko wyjechał z rodzicami do Stanów Zjednoczonych i lata młodości oraz pierwszych buntów przeżywał w Nowym Jorku. Mając 12 lat, zaczął pisać pierwsze kompozycje. Pierwsze więc było słowo i linia melodyczna, granie przyszło później. Drzemią w nim echa muzyki ulic Nowego Jorku i undergroundowe wyspiarskie inspiracje gitarowe, w jego tekstach znajdziecie przewrotny dowcip i kpiarsko zdystansowany sznyt.

Piotr to rzemieślnik muzyczny, samouk zakochany w brzmieniu The Beatles, Davida Bowiego, Elvisa Costello. W jego kompozycjach można też odnaleźć echa fascynacji muzykami takimi jak jak Lennon-McCartney, Ray Davies z The Kinks, Brian Wilson z The Beach Boys, ale też mniej znanych, jak Carole King.

Piotr to głowa TKM, jego pomysłodawca, frontman i najbardziej niepokorna z niepokornych dusz.
TKM tworzą ludzie, którzy tak samo on czują zwariowanego ducha power-popu i innych rockandrollowych romansów muzycznych. Ta mieszanka stylów, energii, dróg i nurtów muzycznych spowodowała, że koncerty TKM nie dają się zamykać w szablonach, a wszystko, co niespodziewane najczęściej po prostu się wydarza

ZOBACZ CAŁY ZESPÓŁ TKM