Remigiusz Mróz jest pisarzem młodego pokolenia, którego praca szybko zyskała uznanie w oczach zarówno krytyków jak i czytelników. Co więcej, powieści zdolnego opolanina doczekały się premiery już także za granicą. Pisarz więc może liczyć na międzynarodową sławę, na którą na pewno liczy jak każdy ambitny twórca. Jedną z bardziej znanych postaci pisarza jest Gerard Edling. To właśnie on jest główną postacią w cyklu książek, który obecnie ma już 3 tomy. Kim jest główny bohater powieści Mroza i co go wyróżnia?

Gerard Edling – kim jest ten bohater?

Gerard Edling jest postacią, która swój debiut miała w 2016 roku kiedy to też premierę miała książka “Behawiorysta”. Nie był to jednak debiut pisarza. Miał on już wtedy za sobą 3 letnie doświadczenie pisarskie oraz kilkanaście wydanych już książek. Gerard Edling w pierwszym tomie to postać, którą czytelnik dopiero poznaje i to w dość ekstremalnej sytuacji. Edling zjawia się dopiero gdy zostaje o to poproszony przez służby specjalne, które nie umieją sobie poradzić z zamachem. Miał on miejsce na miejscowe przedszkole, a zamachowiec grozi, że pozbawi życia zarówno nauczycieli jak i dzieci. Sytuacja wydaje się być beznadziejna, a do kompletnej rzezi nie brakuje już wiele. Wtedy właśnie na scenę wkracza Edling, który jest prokuratorem, a raczej był, ponieważ niedawno został zwolniony. Mimo to jest on dalej znany jako specjalista od rozwiązywania trudnych spraw, który podobno poradzi sobie z każdą, nawet najbardziej skomplikowaną, a taką właśnie jest sprawa zamachu na przedszkole. Czy Edling sobie z tą sprawą poradzi?

Gerard Edling – specjalista od spraw beznadziejnych

Gerard Edling już od pierwszego tomu jest postacią wyjątkowo intrygującą. Jego kariera zawodowa legła w gruzach i to dosłownie został on zwolniony dyscyplinarnie jednak jego duch na tym nie ucierpiał. Edling jest specjalistą od komunikacji niewerbalnej czy też używając bardziej naukowego terminu- kinezyki. Umiejętności ekscentrycznego naukowca są jednak dość mocno rozwinięte w kierunku rozwiązywanie trudnych spraw, o czym też usłyszał mały świat kryminału. Dlatego też w trakcie zamachu jako ostatnią już deskę ratunku poproszono o pomoc Edlinga, który nie odmówił. Jego umiejętności mogą jednak nie okazać się wystarczające, a to dlatego, że zamachowiec dorównuje Edlingowi. Teraz pozostaje już tylko walka z czasem, której stawką są ludzkie życia. Czy to będzie pierwsza przegrana sprawa genialnego Gerarda Edlinga?

 

Brak komentarzy
by Magda