Remigiusz Mróz jest autorem i prawnikiem jednym. Jego kariera mimo, że nie potoczyła się w stronę pracy w kancelarii to jednak Mróz nie może narzekać na niepowodzenie w karierze. Jego kariera pisarska rozwinęła się wyjątkowo błyskawicznie oraz sukcesywnie. Już w kilka lat po debiucie zdobył on serca czytelników oraz sporą sławę, która sprawiła, że według niektórych rankingów jest on najpopularniejszym autorem w Polsce. Jedną z postaci, którą Mróz stworzył jest Tania Książka – Gerard Edling.

Gerard Edling – nie sama kariera się liczy

Gerard Edling jest postacią, którą czytelnicy mogli poznać w 2016 roku. To właśnie wtedy powstała pierwsza książka pod tytułem “Behawiorysta”. Historia, którą czytelnicy mogli poznać na kartkach tej książki dotyczyła zamachu na przedszkole. Negocjacje zostały rozpoczęte jednak nie przynoszą skutku. Nadzieja gaśnie jednak zostaje jeszcze jedna deska ratunkowa. Jest nią były prokurator, który jest także miłośnikiem i znawcą mowy niewerbalnej. Mowa tutaj o wspomnianym już Gerardzie Edlingu. Jest on już doświadczonym specjalistą, który niestety stracił pracę i to dyscyplinarnie. Mogłoby się wydawać, że od tego moment będzie już tylko gorzej. Jednak Edling dostał jeszcze jedną szansę, by się wykazać i zademonstrować swoje umiejętności. Zamach na przedszkole i negocjacje, które będzie musiał prowadzić pod presją czasu są okazją, by sprawdzić czy Edling rzeczywiście jest tak dobry jak wszyscy mówią. Jaki będzie wynik i kto wygra ten pojedynek?

Gerard Edling-co spotka go w najnowszej tomie cyklu?

Remigiusz Mróz zdecydował się poprowadzić fabułę cyklu z Gerardem Edlingiem w swoim rodzinnym Opolu. Miasto położone na południu Polski było domem pisarza, aż do momentu, w którym ten wyjechał do Warszawy na studia prawnicze. Opisy jego rodzinnych stron można znaleźć we wszystkich 3 tomach. Najnowszy tom z Gerardem Edlingiem pod tytułem “Ekstremista” jest historią, w której na pierwszy plan prócz samego Edlinga wysuwają się także 2 inne postacie. Są nimi Małgorzata Rosa oraz pewna maturzystka, którą niedawno uznano za zaginioną. Co stało się z nią? Nie wiadomo, sami rodzice zaginionej nie wydaję się tym faktem także zbytnio zaniepokojeni. Miejscowa dziennikarka jest jedyną osobą, która stara się ustalić co się stało. Wtedy także trafia na trop Gerarda Edlinga. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jedyna osoba, która faktycznie mogłaby pomóc dziennikarce w tej sprawie nie chce mieć z nią nic do czynienia i to nie wiadomo dlaczego.

 

Brak komentarzy
by Magda